Výlet podzimním Kokořínskem       2021-10-16   

Po divném začátku roku a nabitém létě přišel čas na zklidnění. Po roce jsem inicioval další společný výlet, vzhledem k logistice padnul výběr na oblíbené Kokořínsko. Předpověď počasí super, vyzvedl jsem Jíťu s Emou na nádraží, Zuzka pobrala kluky a s menším zpožděním (!) parkujeme ve Střezivojicích na návsi.

 Hromadný start výletuPodzimní KokořínskoPodzimní KokořínskoPodzimní Kokořínsko

 Ze Střezivojic vyrážíme po žluté, neprve po asfaltu, z něj naštěstí brzy uhýbáme a pokračujeme dál do nitra Kokořínska. Klid a krásu divočiny místy ruší zvuky motorových pil, ani Kokořínsku se nevyhnulo masivní kácení posledních let.. jediným pozitivem je větší viditelnost skalních útvarů. Kokořínským dolem jsme se pohodovým tempem dostali až k jeskyni Kamenný úl.

Podzimní KokořínskoPodzimní KokořínskoPodzimní KokořínskoPodzimní Marti$Kamenný úl

Jeskyně je pojmenována podle nevšedního vstupu vysoko nad zemí, který připomíná včelí úl. Jedná se o malou uměle vytvrořenou jeskyni o rozměrech přibližně 4 x 1,5 metru s výškou 1,5 metru. Do jeskyně lze s menšími obtížemi vylézt po vytesaných kamenných schodech s částečně chybějícím zábradlím.

 Kamenný úlPodzimní KokořínskoPodzimní KokořínskoTaková pěkná tečka za tím naším výletem

Kousek za jeskyní jsme našli pěkné místo na svačino-oběd a náležitě posilněni (nealko IPA.. WTF?) vyrazili Dobřeňským dolem zpátky do Střezivojic. Místo kvapného odjezdu jsme zvolili variantu posezení u pivka/kávy a užili si posledních hřejivých slunečních paprsků.. 

Rád jsem tě Jíťo po 20ti letech zase viděl!Přidání vlastního komentáře k této akci


      Napiš číslo třicettři