Výlet Dřetovice - Otvovice (Vlastikova verze s želvičkou)       2023-11-04   

Vypadalo to na rozumné počasí a tak že se přímo na Karlův svátek vypravíme na menší výlet. Na mapách nacházím zajímavou kombinaci vláčkem tam a pěšky zpátky. Chvíli zevluji v Kralupech na nádraží, než mě překvapí Karlik s MartiSem, koupíme lístek (což není tak lehké, jak na první pohled vypadá) a už sedíme a popíjíme ve vláčku směrem Dřetovice. Vystupujeme někde uprostřed polí a průvodčí se jen se slovy "No-jo, konec světa" usmívá a mizí v dáli :-).

Výlet Dřetovice - OtvoviceVýlet Dřetovice - OtvoviceVýlet Dřetovice - OtvoviceVýlet Dřetovice - Otvovice

Nádherné podzimní počasí, dobrá nálada a stromy pokryté barevným listí nás přivedly k prvnímu mostku a tak je čas na první občerstvení. Nalézáme nejbližší rozumný pařez a otevíráme "Želvičku", tedy jamajský rum Canerock s delikátním aroma a sladkou chutí. Cestou údolím okolo týneckého potoka se ještě párkrát zastavíme na panáčka, nebo abychom ošetřili MartiSovo naražené koleno po piruetě na kluzkém bahnu.

Výlet Dřetovice - OtvoviceVýlet Dřetovice - OtvoviceVýlet Dřetovice - OtvoviceVýlet Dřetovice - OtvoviceVýlet Dřetovice - Otvovice

Naštěstí žádná velké následky, a tak zavítáme do Koleče, kde si prohlídneme rozpadlou budovu nádraží, zajímavou drážní vodárnu i zámek s pozlacenými branami, kde píší, že jsou jen chudá charita. Zajímavostí je i sloup uprostřed návsi, který svými elektrickými rozvody spíše připomíná instalace v nějakém Indickém Dílí. Trochu jsme se zakecali a minuli odbočku po žluté, ale to neva, na křižovatce to bereme okolo mohyly na vyhlídku nad Kolečí a Zákolany. 

Výlet Dřetovice - OtvoviceVýlet Dřetovice - OtvoviceVýlet Dřetovice - OtvoviceVýlet Dřetovice - OtvoviceVýlet Dřetovice - OtvoviceVýlet Dřetovice - Otvovice

I přes nejapné poznámky "co je to za stezku pro trpaslíky", jsme všichni trnitou a prudkou stezku přežili a nakonec se pokochali rozhledem po okolí. Klesáme a opět míříme okolo zákolanského potoka s pár zastávkami přímo pod mosty. S nějakou tou zkratkou přes koleje a nádraží, už na začátku Otvovic narážíme na fotbalový zápas na místním hřišti. 

Výlet Dřetovice - OtvoviceVýlet Dřetovice - OtvoviceVýlet Dřetovice - OtvoviceVýlet Dřetovice - OtvoviceVýlet Dřetovice - Otvovice

No, pivo a ani samotná hra nevalné kvality, kterou korunoval postranní rozhodčí běhající s cigárem v hubě. Raději se pomalu přesouváme do Formanky na Bernarda a dobré jídlo.

Prostředí velice příjemné a tak lahodným mokem připíjíme na Karla. Akorát trochu pusto a prázdno, čím to asi je? Nasycení a spokojení vyrážíme do potemnělé krajiny lužních lesů a míříme ke Kralupům. A najednou frr..frr, zmizel Karel, zmizel MartiS a želvičky byly pryč. Moc pěknej výlet.. tak snad někdy s želvičkou na viděnou, prý ještě zbyla :-)). 

Díky Vlastikovi za uvedení věcí na pravou míru

AI verzi najdete zde.Přidání vlastního komentáře k této akci


      Napiš číslo třicettři