Tiské skály na běžkách       2021-01-24   

Letos jsem se rozhodl překonat celoživotní averzi k té bílé studené veci a dát šanci těm prkýnkům.. začal jsem s vypůjčeným vybavením na poli nedaleko Kladna a bylo to fajn. Když se to dozvěděla Miška, chtěla také na běžky..

Běžkování v Tiských skaláchBěžkování v Tiských skaláchBěžkování v Tiských skaláchBěžkování v Tiských skaláchBěžkování v Tiských skaláchBěžkování v Tiských skaláchBěžkování v Tiských skalách

Doplnili jsme výstroj a vyrazili na hory všichni (Áňa byla u kamarádky, takže nám stačilo jedno auto). V Tisé fůra sněhu a plné parkoviště, ale poradili jsme si a našli fleka kousek od nástupu do stopy. Luky i Miška byli na běžkách poprvé a šlo jim to výborně! Lukyho to dokonce bavilo, jel s velkejma klukama a stíhal, místy se i usmíval.

 Běžkování v Tiských skaláchBěžkování v Tiských skaláchBěžkování v Tiských skaláchBěžkování v Tiských skaláchBěžkování v Tiských skalách

V závěrečné fázy jsme si zkrátili okruh po silnici, ale vzhledem k její sjízdnosti jsme tam patřili víc než auta :-) Ke konci už bylo na Mišce vidět, že má dost, ale dobrá nálada jí vydržela a byla s výletem spokojená. 

Běžkování v Tiských skaláchBěžkování v Tiských skaláchBěžkování v Tiských skaláchBěžkování v Tiských skalách

Myslel jsem si, že toho budou mít děti dost a v autě cestou usnou, případně odpadnou doma.. takže si večer barvily figurky a vůbec se jim nechtělo do postelí.. narozdíl ode mě. Tak jsem jim ve Fusion 360 vytvořil medaile za podaný výkon.

Běžkování v Tiských skaláchRelax po návratu domů.. a ty medaile dostaly!

 

O tyden později jsme vyrazili jen s Madlou, počasí hlásili nic moc, nakonec to bylo fajn s trochou mlhy. Jako bonus opět nikde nikdo.

Tiské skályTiské skályTiské skályTiské skály

Bohužel vyšel v iDnes článek "Na běžkách kolem skalních měst. V okolí Tiských stěn turisté nespěchají", takže příště už tam sami nebudeme.. Přidání vlastního komentáře k této akci


      Napiš číslo třicettři