Novoroční výlet na Okoř       2021-01-03   

Na konci roku bylo složité dohodnout nějaký výlet, teda pokud nepočítám "Hurá akce" typu v Lidlu mají IPU v akci, tak za hodinku ve veltruském parku... :-) Ale rok 2021 sliboval již od začátku, že to půjde, na 3tího ledna byl vyhlášen výlet a dle preferencí těch, co se zajímali, se naplánoval z Kralup na Okoř. Z map a zkušeností z loňska jsem věděl, že to bude něco mezi 25-35 Km.. Tým byl prověřen, takže no problém.

7:45 Start z Kralup n. VltavouVýlet na Okoř - leden 2021Výlet na Okoř - leden 2021Výlet na Okoř - všimněte si 3D držáků na expediční vybavení :-)

Sraz v 7:45, byl sice komentován "uchyláci jedni" ale nakonec prošel, takže byla i dostatečná časová rezerva na jisté modifikace trasy. Vše klaplo a už po osmé jsme zastavovali pod prvním rozumným mostem na občerstvení. Dali jsme si Expresso a od Karla dostali držáky na kalíšky, dobrý počin, i když byly ve vývojové verzi Alfa--. Tím jsme se vlastně stali pokusnými králíky na test v náročných podmínkách, tak aby je mohl nadále vyvíjet.

Výlet na Okoř - leden 2021Výlet na Okoř - leden 2021Výlet na Okoř - leden 2021Výlet na Okoř - leden 2021Výlet na Okoř - leden 2021

Cesta z Kralup je pohodová a když se mrholení proměnilo v drobné sněžení, byla to paráda. I přes zastávky pod mosty, nad mosty i někdy vedle mostů jsme za chvíli byli na hradišti Budeč. Čas na občerstvení a pokračovat dál na Okoř. Mostů bylo docela dost a občas nebylo od věci, když se (jinak) zásadový Karel zakecal a nějaký ten most přešel, aniž by si ho všimnul ;-), ale i tak se nálada v týmu zvyšovala. Čím víc jsem se blížili k hradu cesta byla bahnitější a náročnější i pro držáky, kalíšky vypádávaly čím dál tím více a na záludnější místa, jako do louže, na dno potoka a tak ...

Výlet na Okoř - BudečVýlet na Okoř - leden 2021Výlet na Okoř - leden 2021Výlet na Okoř - leden 2021

Ani jsem se nenadáli a už jsme stáli pod hradem a dělali selfie. Místní restaurece sice zavřené, ale skupinka turistů měla nějaké kelímky s teplým nápojem, takže jsme se vydali hledat zdroj .. (tak mě napadá, proč jsem se jich nezeptal, kde to koupili a jen jsem po nich hodil kalíšek a šli "čmuchat" po vesnici) .. asi pro pobavení :-))

Výlet na Okoř - leden 2021Výlet na Okoř - leden 2021Výlet na Okoř - leden 2021Výlet na Okoř - leden 2021

Výdejní okenko jsme nalezli na parkovišti a hovězí vývar byl jasná a dobrá volba, luxusní i s knedlíčky. K tomu jsem přihodili druhý chod z domácích zásob, bagetky, bramborové placky, kuře, řízky .. na cestu jěště dokoupili kafe a čokoládu.. no super. Poté jsme vyrazili po modré a začali se přibližovat k vlaku. Cesta sice vedla po zamlžené silnici, ale nebyla tak hrozná, nedělní provoz minimální a když jsme se občas mohli zastavit i na něco dobrého, docela ubíhala. S přibývající civilizací přibývala i únava a tak jsme přestali prodlužovat trasu a směřovali krásným unětickým údolím do Roztok. Naštěstí říčka procházející údolím znamenala i dostatek mostů a tudíž dostatek možností na odpočinek a doražení zásob.

Výlet na Okoř - leden 2021 Výlet na Okoř - leden 2021Výlet na Okoř - leden 2021Výlet na Okoř - zámek v Roztokách

V roztockém zámku ješte u okénka dáváme zákusek, panáka na zdar výletu a pomalu se přesunujeme na nádraží, zaokrohlujeme kilometry na "30", sedáme na vlak a míříme do Kralup. Zastavili jsme se ještě u Švejka v centru a na posledním mostě, kde náš společný výlet končí a míříme k domovům. Za zmínku stojí i některé osobní překonané výkony, jako rekord v nachozených krocích, či maximum v délce výletu. Krásná práce! :-)

Výlet na Okoř - leden 2021Výlet na Okoř - Kralupy n. VltavouVýlet na Okoř - leden 2021Výlet na Okoř - oficiální Hrdina výletu!

Brzy na viděnou.

Vlastik

Výlet na Okoř - leden 2021Výlet na Okoř - leden 2021Výlet na Okoř - v péči realizačního týmu :-)Výlet na Okoř - 30km + 5km z nádraží

 Marti$ 2021-01-07 10:07:20

Super výlet, připojuji poděkování i nabližovacímu týmu.

Přidání vlastního komentáře k této akci


      Napiš číslo třicettři