Kovícká kola 2021       2021-07-17   

Letošní kola nezačala zrovna slavně, nejprve velké problémy s termínem, nakonec se díky Zuzce podařilo najít kompromis. Naplánován vlak do Písku, návrat kolem Vltavy zpátky. Bohužel dva dny před odjezdem lehnul Vlastik (špatný fw v 5G čipu), na sobotu hlásily celodenní deště, takže došlo na změnu plánu. V pátek jsme s Vláďou a sousedem lehce potrénovali ve Vykáni i na místních kabinách a v sobotu vyrazili vyzvednout McM, sraz na nejvyšším místě Úval - rozhledně Vinice. Následovala úžasná koprovka na náměstí a moje první 8º pivo (mimochodem výborné). 

Páteční trénink na hřišti ve VykániCestou pro McMloka do ÚvalMcMLetošní kompletní sestavaRozhledna Vinice Úvaly

Tismice: Kostel Nanebevzetí Panny MariePauzička na kávičkuPříprava na večerní oheňKola 1995 vs 2021 - stejné místo, stejný Kajass...

Následně po cyklistické na Hradeším, Mrzky do Českého Brodu, nakoupit něco na večerní oheň. Vzhledem k počasí jsme využili Kounice jako dočasnou základnu. V neděli kolem desáté jsme šlápli do pedálů směrem Lysá, Milovice (vyhlíželi jsme pratury, nakonec jsme viděli alespoň divoké koně), letiště Boží Dar, oběd v Loučeni. Po červené k Mlýnskému rybníku u Jabkenic, příjemné vykoupání. 

Milovice - výběh zubrů, divokých koní a praturůMilovice - stádo divokých koníSLZ Milovice - letiště Boží DarKola 2021Kola 2021

Kola 2021 - vody bylo všude dostLehký cyklistický oběd na Loučeni NS Loučeň - památník HelmaKoupání u Jabkenic - Mlýnský rybníkV dáli Bezděz

V Ledcích jsme vyměnili turistckou za cyklo a po ní dojeli do Petkovy, kde jsme skoro minuly zastrčenou místní knajpu. Naštěstí jsme místní štamgasty je našli podle hluku :-) Pár Kozlíků, večeře a jedny opakovaně označkované plavky a jeli jsme hledat místo k přespání. 

Označkované plavkyJá nic, já to nebyl.. ani podruhé jsem to nebyl :-)Stavění bivakuVečerní pohoda po náročném výkonu :-)

Spaní jako obvykle, plachta v lese, tentokrát vylepšená o PETku točeného, místo pohádky si Vláďa vyžádal kapitolu Tajuplného ostrova od Julese Verna. Noc klidná, žádná návštěva místních zvířátek. Svobodín - Obruby - Přepeře - Střehom a svačina v Sobotce. Po doplnění energie i zásob Příchvoj a prohlídka pozdně barokního kostela v Ostružně. Březina - Jičín, výborné pivo v zámeckém parku (Jíčínský parkový ležák z Řemeslného pivovaru Lomnice nad Popelkou), kulturní přesah (návštěva místního Kauflandu).

3D tisk v akciDo sedel!Trocha techniky po ránuVladis hledí do dáli..Kola 2021

Dřevěná zvonice v OsekuStoupání na náměstí v SobotceVláďa hledí do dáli.. na TroskyPříchvoj - kostel sv. Petra a PavlaKulturní přesah v Jičíně :-)

Popovice - Tuř - Butoves - Třtěnice - Vysoké Veselí - Smidary - Starý Bydžov. Cestou žádná zahrádka, žádný slunečník na zahnání žízně. Dle mapy jsme našli Barešův Ranč u Lužce nad Cidlinou. Součástí areálu z roku 2015 je rybník Jaroušek, ustájení poníků a koní a výběh chovu farmové zvěře, kde lze vidět bizony, jeleny evropské, daňky nebo muflony. Ve stylové restauraci se zahrádkou lze ochutnat speciality z čerstvého hovězího masa z vlastního chovu pana Bareše. Což jsme vzápětí udělali, dančí medailonky, krkovice nebo řízky neměly chybu. Náležitě posilněni jsme začali hledat místo k přespání, což se povedlo nedaleko Lišic. Pěkný les, houby rostly, komáři bzučeli..

Barešův ranč Večerní zátišíKola 2021Co ty večery, ale ta rána ..

V osm už jsme byli zakempení, takže i večerka byla dříve, což se promítlo i do časnějšího vstávání (k ránu celkem kosa). Převýšov - Žiželice - Žehuň - Dobšice, kde opouštíme cyklo a najíždíme na zelenou. Až do obce Sány to bylo fajn, pak už se turustická cesta ztrácela v polích či neprostupných křovinách, následovalo prodírání řepkovým polem dle instrukcí (viz foto) až do Opolan.

Snídaně jako kdysiZelená turistická Dobšice - SányZelená turistická Dobšice - SányZelená turistická Dobšice - SányZelená turistická Dobšice - Sány

Průjezd Libicemi nad Cidlinou, svačina na soutoku, kolem Poděbrad po luxusní cyklo mezi Přední Lhotou - Pískovou Lhotou - Kostelní Lhotou do Sadské. Tam k našemu velkému překvapení žádná zahrádka, pizzeria na křižovatce zavřená, tak pokračujeme dál na Třebestovice a Poříčany. 

PoděbradyPoříčany - McMlok - ČDZávěrečný pozdní oběd v KounicíchKola 2021

V Poříčanech se loučíme s McM, bere mašinku na Prahu a my míříme přes poslední kopec do Kounické Hospůdky. Měli jsme kliku, že nám pan hostinský "vyškrabal hrnce" a tak máme k pozdnímu obědu obrovskou porci jatýrek s rýží.. S funěním dojíždíme posledních pár set metrů domů..

.. a příště s postelí, říkal Vladis...Kajass 2021-07-26 10:31:39

.. a možná příště dorazí i Kovík Kubass :-)

Přidání vlastního komentáře k této akci


      Napiš číslo třicettři