Výlet do skanzenu       2003-04-13   

Blíží se Velikonoce a Jani napadl výlet do Přerova nad Labem, kde je pěkný skanzen a vždy na Velikonoce tam mají ukázky staročeských zvyků. Dopoledne jsem na chalupě natřel trámy sajrajtem proti breberkám a po obědě jsem se přesunul do Milovic, výchozího bodu výletu. Jen jsem vylezl před barákem z auta, volal Vlastik, kde že jsme, že sedí v Přerově u Indiána. Dostal nakázáno, aby si dal ještě jedno, dvě, tři ... pivka a že my vyrážíme. Vyrazili jsme s Patrikem a Lenkou do Lysé, tam jsme přibrali Tomína (Stýffci sázeli stromky a Brábu čekala ještě noční, tak to vzdali).

skanzen01.jpg skanzen02.jpg skanzen03.jpg

Přejeli jsme Labe a za chvíli jsme byli v Přerově, Vlastika jsme našli ležet před zámkem na sluníčku, odpočíval tak pilně, že ani nepostřehl náš příjezd. Vzhledem k tomu, že jsme nějak nedomysleli uzamčení kol, šli jsme do skanzenu na etapy, načli to holky s Patrikem.

skanzen04.jpg skanzen05.jpg skanzen06.jpg skanzen07.jpg skanzen08.jpg

Ve skanzenu jsem byl naposledy jako malej kluk, překvapilo mě, jak se za tu dobu změnil. Značně se zvětšil počet budov, přibyli popisky a mnoho figurín v dobovém oblečení zvýšilo názornost expozic. Moc pěkná byla expozice o praní, staré mandly a první ruční pračky - našli jsme tam hodně starou pračku Miele. Vlastikovi se tak líbilo u zemědělského náčiní (zjistil, některé nástroje tam jsou novější než jeho v Mlč.), že jsme ho horko těžko tahali od strojů :-)

skanzen09.jpg skanzen10.jpg skanzen11.jpg

Všichni jsme se sešli u kol po 16 hodině, holky vyrazili na zpáteční cestu a my jsme jeli vyprovodit Vlastika do Čelákovic, pak jsme to vzali přes zdymadla a polně-lesně-asfal-betonovými cestami jsme se dostali k Václavovi a pak už je to do Lysé kousek. Holky jsme vyzvedli u Stýffků (výměnou za Tomína, kterej se zase poskládal do auta a jel k nám do Mil na kus řeči) a vyrazili k domovu. Lenka to pěkně rozpálila z posledního kopce u Benátecký Vrutice, jak mě Jani informovala, čekala ¨ jí doma svíčková :-))

skanzen12.jpg skanzen13.jpg skanzen14.jpg

Pěkný a pohodový výlet, sice byla celkem zima, ale hodilo to skoro 40km a ty se jako rozjezd před dovolenou počítají!Přidání vlastního komentáře k této akci


      Napiš číslo třicettři