Výlet na Říp       2003-01-18   

Říp
Ač leden, zimní to měsíc, rtuť teploměru se šplhala celý týden pár stupňů na nulu, na sobotu hlásili pěkné počasí a to rozhodlo. První letošní výlet bude už v půlce ledna! Volby cíle byla celkem jednoduchá, hurá na Říp!

Dali jsme dohromady dvě skupiny, první postupovala z Milovic (Kajass, Jani a Naďa) přes Lysou (Jana B.) a Mělník. Druhá skupina (Vlastik a Marti$) dorazila z Kralup přes Mlčechvosty. Nám se podařilo dojet asi o pět minut později a mě přibylo dalších pár šedivých vlasů, když nás těsně před odbočkou na Říp málem sestřelil ze silnice debil, kterej neuměl předjíždět. Klepali se mi ruce, ještě když jsem vylezl z auta a musel jsem si dát panáka, abych se vzpamatoval.

V 10:10 jsme vyrazili do kopce, počasí super, krásně slunečno, bohužel byl opar, takže výhled nic moc a i na fotkách je vidět, že podmínky pro focení nic moc - a to jsem sebou měl na zajetí náš novej firemní Olympus C-300 Zoom. Pěkná 3Mpx hračka, většina fotek je z něj, zbytek fotil Marti$ se svým 2Mpx. Říp není moc vysokej, i když krpálek je to pěknej, takže jsme za chvíli byli na vrcholu, porozhlídli jsme se kolem rotundy a dali si svačinku, čajíček.

Příjezd Úvodní foto Vrcholové foto Rotunda na Řípu

Z Řípu jsme zamířili po žluté turistické značce dolů na Vražkov, dále pak částečně po silnici a částečně po poli do Černoučku, Ctiněvsi a pak jsme zatočili zpět k Řípu, bohužel jsme v jednom okamžiku museli přes pole, takže jsme měli za chvilku boty pěkně obalené blátem. V půl druhé jsme dorazili zpátky na parkoviště pod Řípem. Dle možností jsme očistili obuv a vyrazili do Mlčechvost. Tam nastalo hromadné dočišťování bot, aby nás vůbec pustili do hospody na oběd.

Poměřování prcků Borovice Praotec Vlastik Sestup po žluté Lákání brouka

Místní hospoda klasická čtyřka, čoudící kamna a devět jídel na lístku. Nutno ovšem přiznat, že plněné bramborové knedlíky neměli chybu. Platil jsem 115,- za oběd, jako v Praze... ovšem jak řekla Naďka, měl jsem v tom i pivko, polévku a Jani (což byl čaj a smažený Hermelín s hranolkama) :-). Takže pohodička. Po obědě jsme ještě zkoušeli u Vlastika stáhnout fotky z foťáků, ale nešlo mu USB, takže jsme celkem brzy vypadli, bylo něco kolem půl čtvrté. Tím skončil první letošní výlet, jenom doufám, že jich stihneme ještě pár!

Vražkov Cesta zpět Čechové na řípu :-) Závěrečná očista
Mapička Panaroma Řípu


Přidání vlastního komentáře k této akci


      Napiš číslo třicettři