Kolisti na Korkasu       1998-05-08   

Kolisti
Teď se právě konala akce na Korkasu, česky řečeno na Kokoříně. Byl volný pátek, tak jsme toho využili a vyrazili. Sraz byl v pátek dopoledne v Záboří u Mělníka, jedna grupa jela z Prahy a další z Čelakovic a Kladna. Zbytek jsme vyzvedli cestou Kokořínským dolem. Celkem se utvořila partička 7 píplů. Za FEL jel Čenda (aneb za vším hledej Čendu), Kouba, Marti$, agent Honza mlíčňák a já, za Olivetti Vlastik a Martin-Brába sám za sebe. Kompletní jsme byli asi v půl druhý nedaleko Pokliček. Vrhli jsme se plni mladistvého elánu po modré značce.


Akční foto :-)
Naše úsilí bylo zmařeno hned po dvou kilometrech, když jsme narazili na Jestřebickou hospodu. Bylo opravdu hezky, měli jsme hlad a žízeň a tak nás to nestálo až tak velké přemlouvání. Svalili jsme se do stínu pod mohutný kaštan a dali první rundu. Točili sice Platan, ale když je nouze největší .. (na fotce zleva Kub, Vlasť, Kar, Čen, Stýf-Bráb a A. Honz)


Nocování
Po pátý hodině a čtrtý rundě jsme se odhodlali pokračovat dál. Sjeli jsme dolů do Šemanovického dolu a našli si místo na spaní, říká se tam tomu Spacis. Tam jsme se zabydleli, jeli ke studánce pro vodu a uvařili něco málo k večeři. Nakonec jsme ještě dali noční bojovku a pak celkem dost zrubaný jsme šli spát (zleva K-J-V).


Horolezci
Ráno jsme vstali něco málo po sedmý hodině, čilý jako rybičky. Po snídani jsme utvořili bojovou formaci a vyrazili dálejc ... Cestou potkáme cyklistickou rodinku která nám hlásí, že už to dál nevede. Jedeme dál a nakonec se ukazuje, že nekecali, cesta končí na soukromém pozemku. Pokračujeme tedy dál vyschlým korytem potoka. Po pár desítkách metrů zjišťujeme, že tudy cesta nepovede. Protože se správný biker nevrací, tak se začneme rvát na ty děsivý skály kolem. Pro příště si nesmím zapomenout vzít lano na vytahování kol nahoru na skály. Nakonec za kolektivního snažení (a zde je nutno vyzdvihnout především zásluhy Agenta) to dobře dopadlo, upařili jsme je !!


Šílenec výpravy
Nostalgická myš, třikrát dokola plus oběd, odjezd na Mělník, něco málo pojíst a popít a návrat na Prahu, to už jsem zbyl sám se Stývem, ostatní se rozprchli na všechny strany. Ještě abych nezapoměl, byla vyhlášena anketa o šílence výpravy, defakto byli pouze dva možní kandidáti, Čenda za návrh trasy a Honza za svojí cyklistickou výstroj. Jednomyslně vyhrál Agent Honza za tu strašnou krosnu-usárnu-nebo-co-to-bylo.Přidání vlastního komentáře k této akci


      Napiš číslo třicettři