Marťova svatba v Loučeni       2002-03-22   

Kolem poledne se začalo Milovicemi rozlehat troubení a před barákem se začala řadit svatební kolona. Bylo to kolem 15ti aut, na konci Scénic s Pavlou uvnitř a panenkou na kapotě.

My jsme vyráželi až po půl jedné, brali jsme sebou Železňáky, tzn. Ondru a Moniku. Loučeň je od Milovic celkem kousek, tak cca 20km. Počasí střídavý, ale nakonec celou dobu nepršelo, takže dobrý. V Loučeni jsme nevěděli, kam přesně máme zajet, tak jsme jeli přímo k zámku.. tam na nás někdo koukal, pražská značka.. no a nikde žádné svatební auto, tak jsme zase rychle vypadli. Po chvilce hledání jsme našli celou skvadru pod zámkem na parkovišti u hotelu, kde se příbuzní ubytovávali. Nahlídli jsme dovnitř, pozdravili nevěstu a ženicha a čekali jsme na na začátek obřadu. Bylo mi vedro, tak jsem si šel hodit bundu do kufru auta (což se později ukázalo jako osudové).

Zámek Loučeň Nevěsta Pavla Nevěsta Pavla Prstýnky

Na půl druhou jsme se začali přesouvat do zámku, lidí mraky, asi 80, možná i víc. Potkali jsme tam pár známejch, tak jsme dali řeč. Když už jsme tam byli tak nějak všichni, zjistilo se, že chybí jeden tatínek, tak se to ještě muselo pozdržet. Když bylo vše vpořádku, přijela Pavla slavnostně na nádvoří a začali jsme se šikovat do obřadní místnosti.

svatba5.jpg svatba6.jpg svatba7.jpg svatba8.jpg

Do obřadní síně jsme se taktak vešli, asi nejsou zařízený na takové návaly. Jako správný fotoreportér jsem si vlezl dopředu, aby ty fotky za něco stály.

svatba9.jpg svatba10.jpg svatba11.jpg svatba12.jpg

Po obřadu a gratulacích vyšli novomanželé před zámek, tam dostal Marťa chomout a Pavla dětskou flašku. Následovalo ještě nějaké focení a pak se hosté přesunuli do hotelu na svatební hostinu.

svatba13.jpg svatba14.jpg svatba15.jpg

My jsme se měli v plánu se jet podívat do Benátek na nábytek, ale jak jsem zjistil, povedlo se mi zabouchnout klíčky v kufru, takže začali různé pokusy, jak se dostat do auta.. skončilo to tak, že mě Pavel vzal do Milovic pro náhradní a ještě mě musel hodit do Loučeně k autu.. to bych vám nepřál vidět, jak se tvářila Jane..Přidání vlastního komentáře k této akci


      Napiš číslo třicettři