Do termálů s CK KUK       2024-05-03   

Po loňském úspěšném Holandsku na otočku s CK Kuk jsme pro letošní výjezd zvolili o něco málo bližší destinaci - termály v Trenčianských Teplicích. Odjezd v pátek dopoledne, poskakování a objíždění D1čky, krátká zastávka na hradě Buchlov a po šesté hodině se zabydlujeme v prostorných, moderně zařízených apartmánech. Večer dáváme přednost "mejdanu na trojce" před průzkumem okolí.

30km za PrahouKrátká zastávka na hradě BuchlovKrátká zastávka na hradě BuchlovVilla Iréne v Trenčianských TeplicíchVečerní mejdan na trojce

Při vymýšlení programu pro účastníky zájezdu jsme narazili na místní električku, což některé nadchlo natolik, že museli jet tam i zpátky (úplně přesně nejprve zpátky a pak tam :-) ). Následoval výlet do Trenčína s návštěvou krásního Trenčianského hradu. Pro překonání velmi strmé přístupové cesty byl využit turistický vláček, který spojuje náměstí v centru Trenčína s Jižním opevněním.  

Elektrická železnice Trenčianska Teplá – Trenčianske TepliceElektrická železnice Trenčianska Teplá – Trenčianske TepliceElektrická železnice Trenčianska Teplá – Trenčianske TepliceTrenčín

Zmyslom vybudovania miestnej elektrickej železnice Trenčianska Teplá – Trenčianske Teplice bolo naplnenie potreby vytvorenia dostatočne kapacitného a výkonného dopravného prostriedku, zabezpečujúceho dopravu cestujúcich, najmä návštevníkov kúpeľov, medzi železničnou stanicou Trenčianska Teplá, ležiacou na medzičasom vybudovanej Považskej železnici a Trenčianskymi Teplicami, kde boli do tohto času využívané poštové dostavníky a konské omnibusy. Více na Trez.sk

TrenčínStoupání na Trenčianský hradTrenčianský hradTrenčianský hradTrenčianský hradTrenčianský hrad

Trencianskyhrad.sk: dnešný hrad vznikol v 11. storočí ako pohraničná pevnosť, strážiaca dôležité vážske brody a dôležité karpatské priesmyky, cez ktoré prechádzali obchodné cesty, spájajúce oblasť severného Uhorska a stredoslovenských banských miest s Čechami, Moravou, Sliezskom a Poľskom.V ďalších storočiach sa stal sídlom pohraničného komitátu, kráľovskej a neskôr šľachtickej župy.

Trenčianský hradTrenčianský hradTrenčianský hradTrenčianský hrad

Po prohlídce hradu a občerstvení v kavárně na náměstí přejíždíme zpátky do Trenčianských Teplic na objednanou proceduru v bazénu MUDr. Antonína Čapka - termálny kúpeľ so zábalom. Vzhledem k tomu, že sezóna začíná oficiálně až v neděli odpoledne, byla to komorní záležitost. Příjemně zrelaxovaní večeříme na kolonádě a den zakončujeme opět "na trojce".

Zasloužená pauzičkaZasloužená pauzičkaZasloužená pauzičkaVečeře na kolonádě

Kúpele Trenčianske Teplice a.s. patria k najstarším a najnavštevovanejším kúpeľom na Slovensku. Je to predovšetkým vďaka vynikajúcej prírodnej sírnej termálnej vode a romantickej polohe kúpeľov. Liečebná starostlivosť v kúpeľoch Trenčianske Teplice a.s. má dlhoročnú tradíciu (prvá písomná zmienka o kúpeľoch je z roku 1247) a je založená predovšetkým na využívaní prírodnej sírnej termálnej vody. V súčasnosti sa okrem termálnej vody využíva široká paleta liečebných metód z oblasti liečebnej rehabilitácie a fyziatrie. Kúpele sa špecializujú na liečbu a prevenciu ochorení pohybového aparátu, stavoch po operáciách a úrazoch, chronických reumatických ochorení u niektorých civilizačných chorôb, chorôb z povolania, ale aj gynekologické a kožné ochorenia vrátanie psoriázy.

 Před vonkajším bazénom GrandVonkajší bazén GrandVonkajší bazén Grand

V neděli ráno jsme se zabalili, naložili bagáž do Kukíse a vyrazili do venkovního bazénu Grand u hotelu Krym. Až na nesmyslně umístěné šatny ve druhém patře naprosto super záležitost, po ránu celý bazén víceméně pro sebe. V jedenáct zaplacen pobyt, vyzvednuto auto, poslední občerstvení a v před polednem odjezd domů. Zájezd oficiálně ukončen v 18h.

Vonkajší bazén GrandVilla IrénePoslední nákup v Trenčianských Teplicích

 Děkujeme, že jste se chovali slušně, neremcali, neztratili se a neptali se pořád, kdy už tam budeme :-)

K+Z CK KUKPřidání vlastního komentáře k této akci


      Napiš číslo třicettři