Bostonský rodinný sraz a pár zřícenin       2023-04-15   

Na velikonoční sobotu svolala Ebbina rodinný sraz k Mácháči, to jsme si nemohli nechat ujít. Na místě už čekala máma, brácha a další příbuzenstvo. Nikdy jsem na psím srazu nebyl, ale bylo to velmi ftipné a nejen děti si to užili. Jenom ta Ebba se místy tvářila dost nad věcí.. no ony ty rodinné vztahy nebývají jednoduché..

Sraz Bostonů u MácháčeSraz Bostonů u MácháčeSraz Bostonů u MácháčeSraz Bostonů u Mácháče

Po cca dvouhodinovém cajdání lesy jsme se přesunuli do obce Michalovice nedaleko Mladé Boleslavi, kolem které jsme dopoledne projíždli cestou na sraz. Zřícenina je vidět z auta, ale nikdy nebyl ten správný čas jí navštívit. Po prohlídce a poobědvání (přes protesty části výpravy) přejezd cca 7km na můji oblíbenou zříceninu hradu Zvířetice.

Sraz Bostonů u MácháčeSraz Bostonů u MácháčeSraz Bostonů u MácháčeZřícenina hradu MichaloviceZřícenina hradu Michalovice

Hrady.cz: Hrad Michalovice byl založen Markvartici patrně na počátku poslední čtvrti 13. století. Prvním známým majitelem byl Jan z Michalovic. Jeho rod držel hrad až do roku 1468, kdy byl objekt připojen k Mladé Boleslavi, přestal být udržován a v průběhu 16. století byl již pustý. V 19. století byla podkopána jeho věž, v důsledku toho se šikmo roztrhla a její horní části se vcelku sesula o patro níž. V této šikmé poloze zůstala dochována.

Zřícenina hradu MichaloviceZřícenina hradu MichaloviceZřícenina hradu MichaloviceZřícenina hradu ZvířeticeZřícenina hradu Zvířetice

Hrady.cz: Hrad Zvířetice byl založen asi v prvním desetiletí 14. století Markvarticem Zdislavem, synem purkrabího Pražského hradu Havla z Lemberka a jeho manželky blahoslavené Zdislavy. Později renesančně přestavován. Opuštěn po požárech v l. 1693 a 1720.

Zřícenina hradu ZvířeticeZřícenina hradu ZvířeticeZřícenina hradu ZvířeticeZřícenina hradu Zvířetice

V neděli ještě jeden kratší výlet na Severu a v pondělí za krásného počasí dlooouhá cesta s pomlázkou Kounicemi :-)

Zřícenina hradu ZvířeticeHolky a kabrio :-)Přidání vlastního komentáře k této akci


      Napiš číslo třicettři