Holandsko na otočku s CK Kuk       2023-04-21   

Po loňské návštěvě Holandska jsme přemýšleli, jak tu květinovou parádu zprostředkovat rodičům. Vzledem k tomu, že již disponujeme zájezdovým autokarem (zvaným Kukís), dostaly úvahy konkrétní rozměr. V pátek v 10:13 vyráží naložený Kukís na trasu Drážďany - Leipzig - Magdeburg - Hannover - Osnabruck - Apeldoorn. Po 800km a 10ti hodinách pohodové jízdy s minimem zdržení dorážíme do holandského městečka Epe, kde máme rezervované ubytování v Noble Boutique Hotel Dennenheuvel. Po ubytování se scházíme v hotelovém baru, kde učíme mladého pikolíka co znamená velké pivo (původně to nosil v 0,25l, vytáhli jsme to o 0,08l až na 0,33l).

Noble Boutique **** Hotel DennenheuvelVečerní posezení u malého pivaKeukenhof 2023Keukenhof 2023Keukenhof 2023

Ráno vyrážíme před devátou, na tulipány do Keukenhofu nám zbývá 120km a vstupenky máme na 11h. Ještě v ČR jsme se náhodou dozvěděli, že o tomto víkendu probíhá v okolí Flower Parade.

Enjoy the bulb growing area’s unique flower parade! Colourful floats covered in bulb flowers such as hyacinths, tulips and daffodils will parade past you. On 22 April, the Bollenstreek [bulb growing area] Bloemencorso will follow a 42 km route from Noordwijk to Haarlem. The flower parade will pass Keukenhof along the road on the main car park side which will have been rechristened the Keukenhofboulevard. You can view the bloemencorso along the road that passes Keukenhof’s main entrance. After which you can continue your visit to Keukenhof.

Keukenhof 2023Keukenhof 2023a jedna pro MišákaKeukenhof 2023Keukenhof 2023

Zatímco vloni jsme tu byli skoro sami (první po Covidu), letos je to všechno jinak. Dopravní zácpy na příjezdech, všude autobusy cestovních kanceláří a do toho Kukís. Vzhledem k tomu, že jsem se málem poztráceli na prvních 30. metrech, dělíme skupinu na dvě části a vyrážíme s D+F na kytičky. Areál je sice velký, ale množství lidi je několika násobné oproti minulému roku. Nejvíc je to vidět na frontách na WC, v jednu chvíli bereme babičky na pány :-)

Keukenhof 2023Keukenhof 2023Keukenhof 2023Čekání na květinový průvodČekání na květinový průvod

Zvládli jsme projít většinu areálu (stejně jako vloni vynecháváme levý dolní roh, nevím proč, asi tam po vstupu míří nejvíce lidí) než začalo pršet. Ovšem nelze odejít a neochutnat čerstvé hranolky. Při čekání ve frontě lze pozorovat, jak se z brambory v pytli stanou hranolky v kornoutku. Neodolal nikdo :-) Původně jsme chtěli odjet dřív, než v okolí zavřou silnice kvůli květinovému průvodu, ale nakonec jsme část zhlédli ze střechy Kukíse.

 Holandsko 2023Noordwijk LighthouseU moře.. SeverníhoU moře.. SeverníhoU moře.. Severního

Následoval přejezd k moři do Noordwijku, kde jsme se prošli po pláži a někteří do toho strčili i nohy! Příjemným a nečekaným bonusem bylo 40 nazdobených aut, které stáli zaparkované na místní promenádě. Na zpáteční cestě jsme za pomoci Google a pár menších dopravních přestupků povečeřeli u krásného větrného mlýnu. Zuzce díky za krásně připravený švédský stůl (tedy vlastně kufr?).

 Účastníci Flower Parade na Koningin Wilhelmina BoulevardÚčastníci Flower Parade na Koningin Wilhelmina BoulevardVlietmolen - Vlietkade 1, 2355 CR Hoogmade, NizozemskoPrůvodkyně z CK Kuk připravuje večeři

Návrat do hotelu kolem deváté, tentokrát jsem si s pikolíkem domluvil něco silnějšího než Jupiler, Leffe "blonc". V neděli jsme měli  na půl devátou objednanou snídani, v klidu jsme hodinku snídali, nejen závěrečné teplé lívance neměly chybu. Odjezd z hotelu v deset a skoro stejnou cestou zpět (kdyby jsme občas nezapoměli odbočit, nedostali bychom se v Německu ke krásnému jezeru, kde jsme si navzdory počasí dali oběd a kafe). Autokar se osvědčil, většinu cesty mazal v rychlém pruhu 130-160km/h za krásných 7,2l/100km.

Večeře na cestáchZasloužené večerní malé pivoVýborná snídaně před odjezdemNa palubě zájezdního autokaru panovala dobrá náladaÚsměv ve 160ti, Kukís zaválel!

Děkujeme, že jste cestovali s CK Kuk a v případě zájmu to nebylo naposledy. K+Z


Přidání vlastního komentáře k této akci


      Napiš číslo třicettři