Novoroční čundr na Střele       2022-01-05   

Ježíšek mi přinesl nový spacák, tentokrát snad už dostatečně teplý, abych nemusel v noci klepat kosu. Takže plán byl jasný, vyrazit někam, kde bývá fakt zima. Nabrali jsme s Pavlem Indyho a za jeho neustálého pyčování ("volové, předpověď je na ****, vrátíme se a zalezem na dva dny někam do hospody") vyrazili směrem do největší černoty..

Novoroční čundr na StřeleNovoroční čundr na StřeleNovoroční čundr na StřeleNovoroční čundr na Střele

Neomylně jsme si vybrali nejdeštivější týden a oblast s nejhorší předpovědí.. jak mě učil Pavel - "zážitek nemusí být notně pozitivní, ale musí být intenzivní!" Za tmy a deště jsme zaparkovali v Černé Hati a vyrazili k plánovanému tábořišti. Trochu mě překvapilo, že jsem jako jediný měl čelovku.. ale o to byla cesta zajímavější!

Novoroční čundr na StřeleNovoroční čundr na StřeleNovoroční čundr na StřeleNovoroční čundr na Střele

Nespornou výhodou pondělního čundru je absence kohokoli, kdo by měl spadeno na stejné tábořiště, takže oblíbený smrk na kraji louky čekal na nás. Rozdělání ohně nebylo vzhledem k připravenému dřevu problém, zbudovat přístřešek bylo dílem okamžiku. A s ohněm a suchým místem na spaní je svět prostě krásnej, i když padaj trakaře..

Novoroční čundr na StřeleNovoroční čundr na StřeleNovoroční čundr na StřeleNovoroční čundr na StřeleNovoroční čundr na Střele

Počasí se ráno trochu zlepšilo (déšť přešel v poprchávání), takže jsme sbalili tábor a v pláštěnkách/pončech vyrazili proti proudu Střely. U Kozičkova mlýnu jsme si osvěžili paměť, co se místní hostorie týče a pokračovali na Železný hamr. Krátce jsme poobědvali a pokračovali asi nejhezčím úsekem, kde se musí ručkovat kolem skály nad řekou..

Novoroční čundr na StřeleNovoroční čundr na StřeleNovoroční čundr na StřeleNovoroční čundr na Střele

Následoval průzkum jednoho z přilehlých údolí, podél potoka stále vzhůru, krásná příroda, ale bez možnosti rozumného táboření. Proto jsme ještě chvíli pokračovali na Rabštejn než jsme se rozhodli pro návrat na původní tábořiště.

Novoroční čundr na StřeleStřela - drsný to krajČerstvá voda na ranní kávuStředeční snídaněOdstřelený Řopík nad Střelou

Pavel "došel pro točený" a něco toho rumu, takže nám večer pěkně uběhl. Ráno jsme doplnili zásoby dřeva a přes nedaleký ŘOPík se vrátili do Černé Hati. Na závěr káva a něco plánů do budoucna u Indyho. 

Odstřelený Řopík nad StřelouVýhled na Střelu.. pozůstatek nočního plenění :-)Závěrečný debriefing u Indiho

.. jen ten sníh tomu chyběl!Přidání vlastního komentáře k této akci


      Napiš číslo třicettři