Fryšava - Hotel u lesa       2016-07-30   

Tak dlouho nám sousedi vyprávěli, jak je u nich na Vysočině krásně, až jsme se tam museli zajet podívat. Pro děti překvapení, jediné info co dostali předem, že jedeme do *** hotelu. Nutno uznat, že krásně tam bylo, děti si užily koupání v místním rybníce i potoce. 

Fryšava pod Žákovou horouFryšava pod Žákovou horouFryšava pod Žákovou horouFryšava pod Žákovou horouFryšava pod Žákovou horouFryšava pod Žákovou horouFryšava pod Žákovou horouFryšava pod Žákovou horou

Místní počasí dostálo své drsné pověsti, ochladilo se a slušně zapršelo. Ideální doba vyrazit na houby. Na zpáteční cestě jsme ještě navštívili skanzen Veselý kopec, kde speciálně Miška dostala soukromý výklad od fajn průvodce.

Fryšava pod Žákovou horouFryšava pod Žákovou horouFryšava pod Žákovou horouFryšava pod Žákovou horou

 

www.nmvp.cz: Muzeum v přírodě Veselý Kopec - v roubených domcích naleznete ukázky bydlení a hospodaření drobných zemědělců datované od poloviny 19. století do poloviny 20. století. Součástí prohlídky jsou i jedinečné technické památky na vodní pohon. Expozice jsou bohatě vybaveny předměty vytvářejícími atmosféru, která vás přenese do minulosti. Nejstarší interiér naleznete v usedlosti z Lezníku u Poličky. Nejmladší, datovaný do 50. let 20. století, naleznete ve statku z Mokré Lhoty u Nových Hradů.

Muzeum v přírodě Veselý KopecMuzeum v přírodě Veselý KopecMuzeum v přírodě Veselý KopecMuzeum v přírodě Veselý KopecMuzeum v přírodě Veselý KopecMuzeum v přírodě Veselý KopecMuzeum v přírodě Veselý KopecMuzeum v přírodě Veselý Kopec

Děkujeme Pampelákům za fajn víkendPřidání vlastního komentáře k této akci


      Napiš číslo třicettři