iQLANDIA Liberec       2019-02-21   

IQLandia je moderní science centrum s planetáriem, stovkami originálních exponátů, možností experimentování, hraní, zkoušení pro malé i velké. Hned ve vstupní hale vás ohromí nádherná fontána, která má nejen hudební ozvučení, ale i světelné efekty. A tvary, které namalujete na desku počítače, stékají po vodní stěně za zvuků hudby.

 Miška v iQLANDIA LiberecMiška v iQLANDIA Liberec - asi nejoblíbenější zábavaMiška v iQLANDIA LiberecMiška v iQLANDIA LiberecMiška v iQLANDIA LiberecMiška v iQLANDIA Liberec

Centrum je rozdělené tematicky do pater. V přízemí a podzemních prostorách centra se nachází Geolab, kde kromě mini kina můžete vyzkoušet, jak silný je váš výskok, menší děti mohou prolézat podzemními chodbičkami a dospěláci si přečíst zajímavosti z geo světa. První patro ohromí dětské tváře především vodním světem – mlýnky, vrtulky, ovládání zmáčknutím čudlíku spustí vodopád… Zatímco si děti budou hrát s koloběhem vody naživo, dospěláci mohou vyzkoušet viskozitu jednotlivých kapalin nebo řadu fyzikálních jevů spojených s vodou na vlastní kůži. V dalších patrech zažijete, jak se klepe zem při 8 stupních Richtera a jaké to je, když fouká vítr o síle vichřice.

Miška v iQLANDIA LiberecMiška v iQLANDIA LiberecMiška v iQLANDIA LiberecMiška v iQLANDIA LiberecMiška v iQLANDIA Liberec - sex a drogy jsem vzali hopem :-)Miška v iQLANDIA Liberec

V dalších patrech se seznámíte s nanotechnologiemi, které hýbou světem. Od medicíny přes textilní průmysl až po elektroniku. Chcete vědět něco o lidském těle? Tady se o něm dozvíte tušené i netušené. Jak fungují věci denní potřeby? Používáme je správně? Jak vypadá skutečný náraz v autě? To a spoustu dalšího prozradí část expozice o věcech denní potřeby. Pro fajnšmekry je připravena také expozice Češi světu aneb vynálezy, které dobyly svět.

Miška v iQLANDIA LiberecMiška v iQLANDIA LiberecMiška v iQLANDIA LiberecMiška v iQLANDIA LiberecMiška v iQLANDIA LiberecMiška v iQLANDIA Liberec - 6x Plzeň, prosímMiška v iQLANDIA LiberecKajass zdraví Ladise!

Velmi pěkně strávený den, návštěvu lze rozhodně doporučit!Přidání vlastního komentáře k této akci


      Napiš číslo třicettři