Letecké muzeum Kbely       2017-05-06   

http://www.vhu.cz : Muzeum bylo založeno v roce 1968 v areálu historického vojenského letiště Praha-Kbely, které bylo první leteckou základnou vybudovanou po vzniku Československa v roce 1918.

Letecké muzeum KbelyLetecké muzeum KbelyLetecké muzeum Kbely

Početností a kvalitou sbírek patří k největším leteckým muzeím v Evropě. V současnosti má ve sbírkách 275 letadel, z nichž téměř sto je vystaveno v krytých halách, 25 v nekrytých expozičních prostorech, 155 je uloženo v depozitářích a 10 letuschopných je provozováno. Řada letounů patří ke světovým unikátům.

Letecké muzeum KbelyLetecké muzeum KbelyLetecké muzeum KbelyLetecké muzeum KbelyLetecké muzeum KbelyLetecké muzeum KbelyLetecké muzeum KbelyLetecké muzeum Kbely

Expozice muzea se vztahuje bezprostředně k historii československého a českého letectví, zvláště vojenského. Pro srovnání jsou zde vystaveny také vybrané typy světově významných letadel a kromě toho i množství leteckých motorů, součásti draků letounů, výzbroj, výstroj, stejnokroje, prapory, vyznamenání a další památky, které se vztahují k historii československého a českého letectví.

Letecké muzeum KbelyLetecké muzeum KbelyLetecké muzeum KbelyLetecké muzeum Kbely

 

http://www.staraaerovka.cz/ : Areál Staré Aerovky, v současné době v majetku LOM PRAHA s.p., představuje unikátní komplex prezentující architekturu spojenou jak s počátky československého letectví, tak s rozvojem letecké techniky v průběhu druhé světové války. Na jednom místě je možné se zcela nevídaně setkat se vzácně dochovanými stavbami typickými pro středoevropské letištní stavitelství let 10., 20., 30. a 40. Toto místo, kterým doslova kráčely dějiny československého letectví, by bez jakékoliv pochybnosti mělo zůstat zachováno pro budoucí generace.

Letecké muzeum Kbely - AerovkaLetecké muzeum Kbely - AerovkaLetecké muzeum Kbely - AerovkaMladý stíhačPřidání vlastního komentáře k této akci


      Napiš číslo třicettři