Za zvířátky do Chleb       2014-09-13   

V létě "dostal" Ladis při placení vstupného na zámku Staré hrady slevu na vlezném do ZOO Chleby. Hned na místě jsme se shodli, že v září uděláme výlet a vyrazíme s rodinami za zvířátky. Termín padnul na sobotu třináctého, pokud vyjde počasí. Počasí se tvářilo všelijak, ale nakonec to dobře dopadlo, než jsme dojeli do Chleb, tak se mlha zvedla a udělalo se krásně. Sešli jsme se v hojném počtu, akorát Stýffci měli v Litoli jinak, takže neodrazili.

zoochleby.cz: ZOO Chleby byla založena 5. června 1997. Vznikla na základech předchozí soukromé sbírky zvířat, kterou měli manželé René a Dana Fraňkovi tehdy ještě v Úvalech u Prahy. Jak se kolekce rozšiřovala o atraktivní exotické druhy, přitahovala stále větší zájem veřejnosti. Malý prostor zahrady rodinného domu přestal vyhovovat, bylo nutné hledat nové místo – ne pro soukromý chov, ale již s cílem vytvořit malou soukromou zoo. V roce 1997 byla vybrána dlouho neobydlená a nepoužívaná, velmi poničená fara v malé obci Chleby (U Nymburka).

Myšce se nejdřív nechtělo, že už tam byla s námi, s babi a dědou, se školkou.. ale když zjistila, že pojedou i další děti, rychle změnila názor. Areál se od posledně zvětšil, přes ulici mají druhou velkou část, například kasu se vstupenkami. Super bylo, že ranní mlhy odradili/opozdili fůru návštěvníků, takže v ZOO jsme byli vlastně skoro sami a lidi se začali objevovat teprve když jsme se přesouvali do druhé části areálu. Zvířátka fajn, vtipný bylo krmení koz i výběh s opicemi. Radar měřící rychlost běhu byla už jen třešnička na dortu.

Po prohlídce ZOO jsme se přesunuli do druhé části, kde je kromě zázemí velké hřiště s prolejzačkami, pískovištěm a výběhem velbloudů. Vzhledem k rozloze 3,6ha skýtá dosta dost místa k dalšímu rozšiřování. A dle současného tempa prací to asi ani nebude moc dlouho trvat.. Po poledním jsme začali rozmýšlet, jak to pojmeme dál a shodli jsme se na přesunu do Milovic, do pizzérie na oběd. Cesta by nestála ani za zmínku, kdyby v půli Lukas nezahlásil "bobik" a nemuseli jsme zastavit celou kolonu. Ale dobře to dopadlo :-)

Po obědě jsme navštívili Stýffky, pokecali, pogrilovali.. prostě pěkně strávená sobota.

Tak zase za rok, zvířátka čekají ..


Přidání vlastního komentáře k této akci


      Napiš číslo třicettři