Motohrátky III+IV.Q 2012       2012-12-31   

20.9.2012 S Krokodýlem do Přehvozdí - 86km - Ø40,96km/h - 2:06 - 96km/h

28. - 30.9.2012 Cesta na Sever a zpět - 473km - Ø58,1km/h - 8:09 - 131km/h

Rozumné počasí, moje dlouhá absence na Severu, synovcovi narozeniny, den volna navíc a novej "motokufr" - ideální konstalace na výjezd na Sever. Nemá cenu vyjmenovávat města a vesnice na trase, to spolehlivě zalogovala GPSka (tnx to Kroko). Díky státnímu svátku byl minimální provoz, ač jsem místy musel po hlavních silnicích. Cestou tam jsem zkouknul zásobníky na ropu u Veltrus, Nechranickou vodní nádrž, elektrárnu Tušimice. Z Kadaně po druhé straně řeky, krásna cesta v lesích.. akorát kufříku se to nelíbilo a rozhodl se mě opustit..

Na zpáteční cestu jsem vyrazil v neděli po obědě, s menší zajížďkou na klínovec a vodní nádrž Fláje. Tam se to trochu zkomplikovalo 3mi navazujícími objižďkami, až jsem se začal bát o dojezd.. nicméně dle propočtu u pumpy bych ještě 16km najel :-) Kolem Milešovky a Řípu k Vlastikovi na kus řeči a pak přes Mělník a Stýffka domů.

14.10.2012 První Stýffkův výjezd - Hruškobraní - 136km - Ø58,7km/h - 2:22 - 118km/h

Další z Kovíků motorizován! Stýffek pořídil 8kilo, takže bylo třeba někam vyrazit. Jako první testovací jízda bylo vybráno Hruškobraní u Vlastika, ženy dorazily s dětmi autmo. Naše cesta kopírovala léty prověřenou cyklo trasu do Mlč přes Mělník. Po nakrmení oveček a natrhání hrušek cesta zpět přes Mělník, Byšice, Sojovice, Starou Lysou, Velenku a Ladise.

20.10.2012 Krokoušovo motání - 130km - Ø52,1km/h - 2:30 - 123km/h

Krokodýl dostal za úkol naplánovat první větší společný výjezd (tzn pro tři). Z původního Kokořínska se po menší navigační chybce stala návštěva oblíbené rozhledny Romanka za naprosto ideálního počasí - inverze, mlha, občasné mrholení. Stýffek si neplánovaně vyzkoušel jízdu po mokré trávě a spadaném listí. Úspěšně. Nevalné počasí jsme vylepšili horkou čokoládou a dortíkem na benzínce u Poděbrad.

10.11.2012 Pro šroubečky a do lékárny - 96km - Ø54,35km/h - 1:50 - 120km/h

Stýffkovi chyběli šroubečky, já musel do lékárny, venku bylo celkem rozumně.. no prostě ideální čas provětrat stroje a najet nějaké kilometry dokud to jde. Po obstarání potřebných věcí (to abychom byli doma pochváleni) jsme se tavili na benzínce pro sváču a vyrazili do Lipan, kde se u památníku pěkně svačí.. Posléze přes Sadskou a Nymburk Do Litole zkontrolovat velkého motorkáře, jestli se nefláká.. Těsně před Lysou si Stýffek vzpoměl na zkratku přes trať.. no ještě že to navrhnul on, já bych za ten průjezd samou vodou určitě dostal poprc :-)

24.11.2012 Pro botičky do Kostelky - 81km - Ø52,68km/h - 1:33 - 124km/h

Stýffkovi chyběli držáky na bágly, mě zase teče do bot, venku pěkně.. no prostě ideální čas navštívit Pepu v našem oblíbeném motoshopu. Dali jsme kafe, pokecali, já si u toho vyzkoušel civilnější motoboty. Přinese je Ježíšek, tak musím ještě chvilku mrznout ve starých (já si nestěžuju a jsem rád, že je mám). Po chvíli dorazila malá Tenerka a na ní kluk se stejnýma botama, tak jsem ho hned zpovídal.. a jak tak kecame, dorazil Krokodýl, slovo dalo slovo a na zpáteční cestu jsme vyráželi ve čtyřech i s Jardou od Českého Brodu. Jezdí sám a tak se rád přidal. Přes Nymburk na milovické letiště a pak po kostkatých cestách do Milovic. Pak podél trati na Litol, super cesta. S Jardou jsme si mávli v Kounicích, třeba se ještě někde potkáme.

25.12.2012 Hodobožová vyjížďka na Korkas - 123km - Ø46,63km/h - 2:37 - 106km/h

Štědrý den za námi, konec roku se kvapem blíží a mě chybělo posledních 123km do "limitu". Počasí poměrně slušné, kolem +8°C, nepršelo. Rychlý dotaz na kolegy, jestli se někdo přidá. Za půl hoďky sraz v Litoli s Krokoušem a kratičká diskuse o cíli.. spíš směru. Dorazili jsme do Benátek a tam padlo rozhodnutí zajet na Kokořínsko, nebo tak něco. Cestou na sever se pomalu ochlazovalo a přibýval sníh - nejprve na ¨ polích, pak i na silnici. Po krátkém váhání (a poradě s místními) jsme vyjeli až na Vrátenskou horu. Nahoru to šlo, ale dolů to bylo horší.. sníh a led.

V 16:00 jsme se začali vracet zpátky, zvolili jsme jinou cestu, přes Mšeno. Teplota šla k nule, začalo se pomalo stmívat.. a pak jsem si mezi Kadlínem a Zamachy ustlal v jedné přehledné zatáčce. Ani navím jak, a už jsem se kloooouzal.. Po bližším ohledání inkriminovaného místa byla zjištěna námraza na jedné půlce vozovky. Další postup se s přibývající tmou a klesající teplotou ještě více zpomalil. Už mi bylo jedno, kolik km mi zbývá, jen abych dojel celej domů. Nakonec jsem dorazil o dvě hodiny později a po vyhodnocení dat to nakonec těch krásných 3000km za sezónu dalo :-)

Za III.Q 2012 to dělá 979km, za IV.Q 2012 dalších 566 km. Celkem za rok 2012 rovných 3000 km.


Přidání vlastního komentáře k této akci


      Napiš číslo třicettři