Velo-moto-pečící víkend       2012-12-01   

Vánoce se blíží a s tím jde ruku v ruce pečení cukroví. Naše pánské pečení nějak nepřežilo rodinné povinnosti a tak jsme najeli na jiný model, který se vloni osvědčil. Vlastik připravil tři těsta a dorazil do Kounic, aby společně s Myškou něco upekli. Myška se ptala už měsíc dopředu, kdy už dorazí strejda Vlastik na pečení :-). Strejda nezklamal a v pátek dorazil na "hlavní autobusové nádraží", kde jsme ho s malejma lumpama vyzvedli.

V pátek jsme ještě stihli vykrájet a upéct perníčky, Myška už s přehledem starého mazáka, Lukas převapil svým nasazením. Sice bylo o to více uklízení, ale s tím se počítalo. Poté, co děti usnuli, jsme si dali pár panáčků a pár piv, až mě to překvapilo (zvládli jsme zlikvidovat přes polovinu mých pivních zásob).

V sobotu jsme pekli ořechové vykrajované a taky vanilkové rohlíčky, těsto všude, děti špinavé až za ušima :-) Taky jsme ozdobili náš venkovní vánoční stromeček. Odpoledne jsme se šli podívat na rozsvěcení vánočních stromečků, letos jich ozdobila obec šest. Po návratu bylo třeba trochu poklidit, na šestou se začali sjíždět zájemci o promítání cestopisů. Nejprve dorazila početná skupinka motorkářů-vrtulkářů, pak následoval Krokouš, Ladis a na poslední chvíli to stihli i Stýffci.

Po uvítacím mumraji a nastavením projekční techniky (tnx to Čeroz + UK) se ujal slova Vlastik a promítl nám cca 150 foteček z letošní 14denní cyklodovolené na Korsice. Fotečky pěkné, prezentace zajímavá, mapička taky byla, nezbývá než pochválit. Na příští dovolenou přejeme snad jenom trochu lepší počasí. Po prvním promítání byla pauzička na něco k zakousnutí a uspání dětí.

Poté následovalo promítání fotek z moto dovolené Řecko 2012 v podání Zuzky a Milana. Hned první fotka s upadlým zadním kolem dávala tušit, že se bude na co koukat. Fotečky super, zážitky taky, jenom škoda chybějící mapičky. Podle toho, co mi utkvělo v paměti, najeto za 14dní cca 5.000km 11ti státy, 3moto, šest lidí. Po krátké pauze se ujal slova Pajk se svým příspěvkem.

O napsání této příručky pro začínající motocestovatele mě požádal Karel, za což jsem mu opravdu, ale opravdu vděčný vrrr. To co zde najdete je čistě můj názor a je to tak, jak to dělám já, nikomu to nevnucuji a každý si své zkušenosti musí stejně "vybojovat" sám. Tak Fox Hunter tady máš co jsi chtěl. Pajk

Na celkem 20ti slajdech shrnul odlehčenou formou základy cestování ma moto, za což mu patří nejen můj dík. A protože šedivá je teorie a zelený strom života, přesunuli se všichni chlapi (vlastně všichni motorkáři) po teorii do garáže, kde hodil Milan na zem dovezené přední kolo se slovy "tak si to přezujte". Ujal se toho Krokodýl, nejprve dostal jenom teoretické rady. Posléze se ukázalo, že to nebude tak jednoduché, takže nakonec na gumě skákali ve třech. I tak si museli vzít napomoc vedle stojícího Dakárka, aby utrhli gumu z ráfku. Pak už nebyl problém gumu sundat. Na mě pak bylo jí dostat zpátky na ráfek. Za mě můžu slíbit, že pokud to nebude životně nutný, tak to dělat nebudu.

Pak už následovala volná zábava, testování kuchyňského barpultu - mohl být větší, pro 8 lidí je skoro malej :-). Dopili jsme Russkij Standart a Bacardi OakHeart, krátce probrali možnosti motodovolené 2013 - prvotní nástřel: SK - PL - Dukla - Gabčíkovo, 5 moto a šikovnej mechanik v týmu. Tak snad jenom aby nám to nadšení pro věc vydrželo..

Ani nevím, kdy začali naše řady řídnout, ale dá se říct, že oficiální konec této povedené akcičky nastal přesne 11 hodin od jejího zahájení a to vůbec není špatné. Horší bylo, že mě ta moje robátka vzbudila dvě a půl hodiny po ulehnutí do peřin. Dopoledne ještě stačil Vlastik s Myškou slepit a ozdobit ořechové cukroví a po obědě jsme ho doprovodili na "hlavní autobudové nádraží". Díky Vlastiku a zase za rok!

Díky všem za účast a prezentujícím za jejich příspěvky. Snad budeme mít příští rok taky co promítat.


Kajass 2013-01-08 12:57:19

A mě se líbilo, jak motorkáři koukali na tvůj nájezd z Korsiky :-) Diskuse o sociálce mě minula, ale to hrobeso v garáži nemělo chybu. Mě z toho vyplynulo jedno - hlavně nepíchnout!

Vlastik 2012-12-28 15:03:56

No hlavně dík za pozvání a uspořádání akcičky :-) Pro mě největší překvapení bylo, když jsem zjistil, že ta drsná motorkářka na fotkách je Terka, která na večírek přišla s Milanem. A od Jany si asi ještě jednou nechám převyprávět, jakej je rozdíl mezi "sociálkou" a "správou sociálního zabezpečení", pač to jsem moc nepochytnul, i když to vyprávěla doost zarputile (asi už jsem měl v sobě moc panáků) ;-)

Přidání vlastního komentáře k této akci


      Napiš číslo třicettři