Motohrátky I.Q 2012       2012-03-31   

31.1.2012 Zimní testování v -9°C - 33km - Ø36,2km/h - 0:55 - 137km/h

Jakožto začátečník jsem si potřeboval vyzkoušet, jak se jezdí v zimě. A aby mi zase taková zima nebyla, koupil jsem si super zimní kuklu. Rukavice zimní nemám, takže jsem zbastlil rozšíření na blástry. Vzal jsem co bylo po ruce, vyhrály to třílitrové kanystry od vody do ostřikovačů. A když bylo vše hotové, počkal jsem si na pěkné počasí a vyrazil. Všechno dobrý, nikde nikdo :-) Akorát nohy mi skoro upadly, jestli to nebude těma "odvětranejma" botama. Ještě že jsem měl tolik rozumu a nezkoušel brodit.. Závěr: dá se, ale na delší akce to není.

3.3.2012 Rozhledna Romanka - Kroko - 86km

První jarní výjezd s kolegou, krásné počasí, testování navi. I když i cesta může být cíl, vyrazili jsme na rozhlednu Romanka, zpátky přes Nymburk, trošku jsme bloudili po červené a cyklo.. no stalo se :-) Ukázalo se totiž, že navi nestíhá logovat a navigovat naráz, takže log musel kolega naklikat doma do mapy. Takže "Čínsko-polskou navi by FoxHunter" používám spíš jako datalogger, ze kterého tahám *.trk soubory, následně je konvertuju na *.gpx a ty převádím do *.klm a zobrazuji v Google Earth.

17.3.2012 Zámek Loučeň - 118km

V sobotu bylo krásné počasí, akorát tak někam vyrazit. Pobalil jsem si sváču a pití a vyrazil prozkoumávat okolí. Bylo to takové ".. i cesta může být cíl". Sváču jsem si dal na posedu uprostřed polí, neskutečná pohoda, nikde nikdo, sluníčko svítilo.. Pak jsem vyrazil přes Milovice do Loučeně, kouknout se k zámku.. ale když jsem viděl těch lidí, jenom jsem zakroužil a mazal zpátky. Prostě pohoda, domů jsem se vrátil naprosto spokojenej..

22.3.2012 Sázava - Kroko - 127km

Ve snaze optimalizovat časovou náročnost nového koníčka jsme zkusili spojit povinnosti se zábavou a dorazili do práce po dvou kolech. Odpoledne jsme tak mohli s Krokoušem vyrazit rovnou z práce směrem na Sázavu. První zastavení bylo na hvězdárně v Ondřejově, kde jsem nabídl motorku i s klíčema případnému kolemjdoucímu.. ještě že o tuhle značku není moc velkej zájem :-)

Ještě před Sázavou jsme si udělali odbočku mimo asfalt, rozhlídnout se po kraji. Poté kolem Sázavy do Stříbrné Skalice, na Kostelec a k mohyle u Lipan. Pěkný výlet zakončil menší offík na oblíbených místech.

24.3.2012 Toulání kolem Jizery - Pajk & Zuzka - 87km - Ø36,5km/h - 2:25 - 116km/h

Ač jsem měl na plánu pracovní víkend, dopadlo vše jinak. Ve 12 dorazil Pajk se Zuzkou a vyrazili jsme na první společnou jízdu. Jízda po asfaltu byla redukována na nutné minimum, většinou jen na přejezdy přes silnici a průjezd vesnicí. Po krátké zastávce u Muzea jsme pokračovali kolem Labe přes Litolák, následně kolem Jizery. Po doplnění tekutin u stavebníků jsme pokračovali na Milovický tankodrom. Za jednou zatáčkou jsem uviděl Zuzku v lese, mášu na stromě.. gentlemansky jsem chcípnul motor, vyndal foťák a vše zadokumentoval.

Po krátkém (a pro mě intenzivním) seznámením s místními kvalitními "cestami" jsme se vydali pomalu zpět. V jednu chvíli jsem zažil pravej Dakar, kvůli prachu od lídrů jsem neviděl ani svoje přední kolo, natož abych viděl, kam jedu. No a taky jsem si vyzkoušel míru adheze předního kola v písku. Gravitace vyhrála. Domů jsem se vrátil unaven, ale naprosto spokojen.


28.3.2012 K Jíčínu na hrad Veliš - Kroko - 195km - Ø49,3km/h - 3:52 - 104km/h

Pro další popracovní výlet byl zvolen směr Jíčín, po odhození noťasů v Lysé jsme pokračovali přes Milovice kolem letiště na Vlkavu, kolem zámku Loučeň. U Dětenického zámku chvilka pauzy a zase do sedel. Po troše bloudění (které na motu vadí o dost méně naž na kole) jsme dojeli do cíle, ke zřícenině hradu Veliš. Místo je to hodně zajímavé, kopec je "dutý", vypadá jako bývalá sopka. Super výhled do okolí, na Jíčín, Bezděz.. Zpáteční cesta byla zpestřena rychlostní komunikací, písečnou vložkou, žlutou, červenou a zelenou turistickou cestou.. Závěrečnou šotolinovou vložku kolem trati do Lysé jsme jeli už za tmy a domů jsem se dostal až v půl deváté.

Turistika.cz: Hrad byl založen kolem r. 1300, v roce 1337 byl od Jana Lucemburského odkoupen Vartenberky. V době, kdy hrad patřil Trčkům se zde po dobu 100 let uchovávala kompaktáta. V roce 1677-80 byl hrad Veliš dle císařského rozkazu rozbořen. Z bývalého monumentálního hradu, který měl tři věže, dva paláce a kapli tedy zbylo pouze torzo obvodových zdí. Materiál z rozbořeného hradu byl použit např. ke stavbě zámku v Milíčevsi. V následných letech destrukce vrchu Veliš pokračovala, byl „proříznut“ čedičovým lomem. Dnes se z vrcholu Veliše nabízí krásný kruhový rozhled po celém Jičínsku. K západu náš pohled směřuje na Kokořínsko, Bezděz, České středohoří a Ralsko, k severu vidíme Ještěd, Kozákov, Trosky, Vyskeř, Tábor, Bradlec, Kumburk, masiv Krkonoš a k východu Zvičinu, někdy i Orlické hory

Za první kvartál roku 2012 to dělá celkem 825km


Přidání vlastního komentáře k této akci


      Napiš číslo třicettři