Televizní Kurz Létání - Rakousko 1999       1999-08-01   

V sobotu jsme s Kubasem vyrazili z Prahy směrem na Tábor a následně do Soběslavi. Cesta byla super, počasí letní, drželi jsme si průměr jedno pivko na 10kiláčků.. a bylo to lehce přes sto :-) Kousek za Soběslaví jsme měli týdenní TV kurz letní na kolech. Bydleli jsme v kempu na břehu Lužnice v chatkách po čtyřech. Sešlo se nás dvacet plus dva "šéfové", jinak profesoři z FELu. Celý týden jsme trávili na kolech, projeli jsme třeboňsko, podívali se do Tábora ap.

033.jpg 045.jpg dest_sobeslav.jpg jakub_dest.jpg

V pátek přijeli z Prahy posily, dorazil Vlasta-Frutýs a Martin-McMlok. Tím se naše úderka stala kompletní a v sobotu ráno jsme vyrazili směrem na hranice. Těsně za Soběslaví nás chytnul pěknej slejvák, tak jsme napnuly plachtu a čekali až to přejde. Mezitím jsme ostříhali Vlastika takže vypadal jako po lepře.. ale byl spokojenej, že je ostříhanej (a taky proto, že se neviděl v zrcadle :-)

strihani_vlastik.jpg ostrihanz_vlastik.jpg hracicky1.jpg hracicky2.jpg

V neděli jsme dopoledne dorazili na česko-rakouskou hranici, kterou jsme projeli celkem rychle (ani jsem si nesundal před celníkem sluneční brejle a helmu, zarostlej jsem byl taky slušne, no z pasu bych se nepoznal) až na Vlastu, tomu to trvalo déle, měl nejakou rozmazanou fotku v pase a našim celníkum se to nelíbilo.

049.jpg 048.jpg 052.jpg kameny_rakousko.jpg

Asi 40 kilometru od hranic slyším takové lehké "cink" a drát v zadním byl v .... a bohužel na straně u koleček, takže nešel vyměnit, nastalo slušný dilema, co dál. Jestli se vracet, nebo to risknout a počkat, co to udělá.. risknul jsem to. A rozhodl jsem se dobře, zadní kolo mi funguje ješte teď! Cestou jsme potkali particku čechů na expedici Total Solar 99, jeli částečně na kolech a částečně dodávkou na zatmění slunce do Rakouska. Dohodli jsme se, že s nima pojedeme do kempu a pokusíme se sundat kolecka a vyměnit prasklý drát.

zricenina_rakousko.jpg hra_rakousko.jpg 053.jpg pivko_rakousko.jpg

Takže jsme změnili trasu a zaplatili neplánovaně celkem slušnou pálku za ubytování v kempu na břehu přehrady. Večer jsme byli svědky excelentního výkonu mladých čecháčků ve hře zvané Evoluce a nechali jsme se nalákat na destrukční hru (ani nevím, jak se jmenovala), účelem bylo najít co nejdříve srolovanou karimatku a praštit soupere. Pak jsme si zašli na pivko, opravdu jenom na jedno, seděli jsme pak kolem něho v kroužku a vychutnávali jsme si ho... Ráno jsme vypadli z kempu a vrátili se ke svému původnímu plánu. Cestou jsme se vykoupali v pěkně ledové řece, McMlok nastříknul Kubassovi spálené záda a jelo se dál.

koupani_rakousko.jpg 061.jpg pristresi1.jpg 066.jpg

Večer jsme se přiblížili k Dunaji a hledali jsme nějaké místo k přespání. Našli jsme ho na kousku trávníku za takovou.. "poutní kapličkou". Z boku měla přístřešek a pod ní stůl a dvě lavice, takže ideální. Po večeři jsme zalehli za kapli a v klidu usnuli. Za chvíli už jsme se zrychleně přesouvali zpátky pod střechu, začala pěkná bouřka. Kkolem nás to mlátilo, blejkalo se, Dunaj přitahoval spoustu blesků. K tomu se přidal silný vítr, místy pršelo vodorovně.. zalezli jsme pod stůl a před sebou drželi karimatky proti přívalům vody. Největší bouřka co jsem doposud zažil.

pristresi.jpg 069.jpg 070.jpg viden.jpg

Po dopoledním sušení jsme vyrazili dál, napojili jsm ese na podunajskou cyklostezku, ona je to spíš dálnice než stezka. Ta nás dovedla do Vídně, kterou jsme projeli celou bez mapy a na výjezdu jsme se sekli akorát o jednu silnici, takže veliký úspěch. Z Vídně jsme zamířili k rakousko-slovenské hranici. Rakouskou stranu jsme projeli bez problémů, ovšem jinak to dopadlo na slovenské straně. Vrcholilo právě zatmění slunce, takže jsme se po přechodu hranic chtěli zastavit a podívat.. jenže Vlastik jaksi nemohl najít peněženku s pasem, takže zatímco jsme s klukama a celníky koukali na zatmění slunce, Vlasta vyházel komplet celé bágly a pas stejně nenašel.

072.jpg 079.jpg hrad.jpg prehrada_strom.jpg

Teprve až je začal znovu skládat, pas se znovu objevil a my jsme mohli pokračovat na Slovač. Faktem je, že Vlasta ze zatmění nic neměl, ale jemu to prý nevadilo, počká si na další (asi v roce 2050). Slovenskem jsme jenom tak proletěli, nechtelo se nám měnit peníze a chtěli jsme do Čech na pivko... V první vesnici (Lanžhot) jsme si našli restauračku a dali si pivko, něco k jídlu, pak pivko/pohár a jídlo, pivko/pohár a pak jsme šli na zahrádku, kde jsme si dali pivko a domácí klobásku... no trvalo nám to několik hodin (což silně znervózňovalo místní servírku :-)), než jsme se od tamtud dostali pryč.

vecere_brno.jpg vecere_brno.jpg vecere_brno.jpg karel_brno_nadrazi.jpg

Pak jsme jeli na Lednici, kterou jsme si bohužel neprohlédli, všude strašně lidí, ale byli jsme na místním Minaretu a prošli jsme krásný park, pak kolem zatopeného údolí - přehrady nové Mlýny do Brna, kde jsme si asi 5 hodin počkali na vlak do Prahy. Fůru času jsme trávili večeří, blbnutím na nádraží, dokonce jsem zkoušel i spát jako homeless na nástupišti. Do Prahy jsme dorazili těsně před půlnocí a tím skončili další kovícké kola.Přidání vlastního komentáře k této akci


      Napiš číslo třicettři