Cykločarodějnice 2006       2006-04-30   

Letošní čarodějnice jsme se rozhodli pojmout podobně jako vloni, tzn cyklovýlet z Mlčechvost do Kralup. Novinkou byla hlášená účast Marti$ovců na cyklení. Vzhledem k třídennímu víkendu a mojí a Adélčiné účasti na Stuldově svatbě jsme nasměrovali akci na neděli a pondělí. Po poměrně krátké noci jsme za slušného slejváku vyrazili kolem deváté na Mlčechvosty. Když jsme parkovali u Vlastíka, zrovna se začalo nesměle klubat sluníčko. Nejprve jsme ale museli počkat na Stýffka, až se probere, nasnídá.. asi měli kluci taky těžkou noc. Kolem jedenácté jsme vyrazili na druhou stranu než by člověk čekal, na Spomyšl. Už od začátku jsem se potýkal s technickými problémy, permanentně mi přibržďovala kotoučovka. Naštěstí se to "časem" zlepšilo, zase tak dobře na tom nejsem, abych se musel brzdit i do kopce. Na kopci jsme narazili na červenou turistickou, která nás dovedla do Černoučku, kousek od Řípu. Pak jsme podjeli dálnici a začali se stáčet na Kralupy. Holky hnaly své mamutky stále dál, nebrali ohledy na pomalejší, takže jsme si museli udělat sólo pauzičku na čajík a FCčko.

V Nelahozevsi jsme přejeli most u PTZetky a s lehkým hodinovým zpožděním dorazili k Marti$ovcům. Po chvilce na vydejchání a schození báglů jsme společně vyrazili podél vody navštívit mé bývalé spolužáky ve Chvatěrubech. Rozestavěný barák jsme našli snadno, nic většího v okolí nebylo. Ujal se nás Luboš, Zuzka byla někde se psama. Byli jsme provedeni celou stavbou, dostali jsme ke každé místnosti výklad. Než jsem to celé prošli uplynula minimálně půlhodinka, zatáhlo se a ochladilo. Do Máslovic jsme dorazili ve tři hodiny, zaparkovali kola před muzeem a nahrnuli se dovnitř.

www.maslovice.cz Muzeum je jediné svého druhu v Evropě a možná i ve světě.... Interaktivní expozice muzea nabízí různé druhy máselnic, odstředivek, formiček na máslo, máslenek na servírování másla a další předměty, související s výrobou másla. Vystavena je zde také ojedinilá kolekce obalu na máslo. Většinu exponátů lze prakticky zkoušet. Součástí je i expozice o historii obce a krátkodobé zajímavé výstavy.

Po prohlídce muzea a zakoupení lahvičky zdejší medoviny jsme se vydali naučnou stezkou z kopce dolů. Cestou jsme měli možnost vidět různé zajímavé dřevěné skulptury a sochy, nekteré jsme museli podrobit detailnějšímu zkoumání. v půlce nás vyrušil telefonát od Mloků, že už jsou v Kralupech a že tam nikdo není. Nechali jsme tedy Máslovickou naučnou stezku za sebou a podél vody se vrátili do Kralup. Krásných 50 nedělních kilometrů. U Marti$ů na zahradě jsme pořezali nějaké dříví, žebříky a poté se vydali ke Kinclům se džbánkem. Plzeňnská dvanáctka ucházející, tak jsme jich nechali dát pár do džbánku. Po návratu jsme rozžehli oheň, trochu mě překvapilo Marti$ovo pálení svatební kytice.. ani ne tak ten akt jako ten jeho výraz.. Následovali buřty, špízy na grilu a výborný bramborový salát. Všichni jsme byli nějací utahaní, první to zabalil Vlastik (do spacáku pod stromeček), pak holky, já jsme vytuhnul na lavičce u ohně. Před půlnocí bylo po čarodějnicích.

Pondělní ráno studené ale slunečné, dostali jsme míchaná vajíčka, někdo si opekl buřta a otevřel pivko.. pohoda. Rozložili jsme si na zahradě Carcassonne a pěkně se u toho vyhřívali na sluníčku. Počkali jsme na Stýffka, až se probere, nasnídá a dá pokyn k odjezdu. Mloci vyrazili ku Praze, my se vraceli do Mlčechvost. Zpáteční cestu jsme si zpestřili jízdou po dokončovaném obchvatu Mlčechvost, za půl roku by měli mít mlčechvosští klid. U Vlastika jsem si nechal ukázat svého dvojníka v SIMsech, celkem mi to jde, krásnej baráček z beden od banánů :-)

Tnx Marti$ům za azyl a Vlastikovi za baráček


Přidání vlastního komentáře k této akci


      Napiš číslo třicettři