Čarodějnice 2005       2005-04-30   

O místě letošních Čarodějnic se rozhodovalo anketkou, celkem s přehledem vyhráli Marti$ovci a Kralupy nad Vltavou, jako způsob dopravy jsem zvolili vlastní osu i pohon, takže kolmo. V sobotu ráno jsem s Adél nabral Stýffky v Litoli, zajeli jsme ještě koupit nosič a pak po dálnici do Mlčechvost. Tam už čekal připravený Vlastik, přidělali jsme nosič, nabalili bágly (testovali jsme se Stýffkem fungl nový "expediční") a po panáčku na kuráž vyrazili na cestu. Stýffek vyrazil ve žlutém trikotu (Yellow Jersey for the General Time Classification), je prostě dóóst dobrej! Z Mlčechvost přes kopec Mezník a po menším sjezdíčku přes dálnici do Nových Ouholic, pak po silnici do Sazené. Asi dva kiláčky za vsí jsme projeli nějakou Techno party, slušnej výšlap do prudkého kopce až k rozcestniku nad Ouholicemi.

Na rozcestí jsme se vydali doprava po polní cestě okolo ropných nadrží, následovala terenní vložka lesem a pauza na FC, pak super prudký sjezd lesem, kde Vlastik přetrh lanko od zadní brzdy.. no bylo to o hubu. Pak kousek po asfaltu až k hospodě pod zámkem v Nelahozevsi. Měli jsme čas, bylo pěkně, dali jsme si čtrnáctku a něco k jídlu. Pokračovali jsme podél řeky (takzvanou Dvořákovkou) okolo pěkných skalních útvarů a jeskyněk až do Kralup, pak přes most doleva po modré skoro až k Marti$ovi. Marti$ovci už nás vyhlíželi (jak jsme dodatečně zjistili, vyhlíželi spíš než nás bloudící Linhíky), Linhíci dorazili o minutku později.

Nejdříve jsme se hodili do civilu, pak jsme dali mladýho v baráku na deku, aby nám mohl předvést své nové kousky, dokonce nám něco povídal, ale jenom on ví co. Zkoukli jsme taky jak roste Simon, ještěr jeden. Před třetí jsme vyrazili s novým kočárem na procházku k řece. Zvolili jsme cestu podél vody směrem na Nelahozeves, po telefonu jsme byli domluveni se Zuzkou, že nás tam někde najde. Zhruba v půli cesty mezi Kralupy a Veltrusy jsme to otočili nazpět a přes zahrádkářskou kolonii se vrátili k Marti$ům. Zde by se patřilo zdůraznit, že Stýffek většinu cesty nechtěl nikoho pustit ke kočáru, prostě ho nedal skoro z ruky :-) Na zahradě jsme pořezali připravený kmen stromu a pak vyrazili se džbánkem pro pivko a jedno točený od cesty.

Po návratu jsme rozjeli gril a Marti$ ugriloval super masíčko, navíc k němu udělal obrovskou mísu výborného bramborového salátu, což bylo velmi příjemné překvápko. kolem šesté dorazil McMlok s Martinou, takže jsme byli komplet, chvíli poté odjeli Linhíci, na juniora už toho bylo dost (a to jsem se mu snažil něco pěkného zazpívat.. no možná právě proto). S padající tmou jsme zapálili oheň a pokračovali v zábavě.

Když došlo pivko tak to vypadalo že se nenajdou dobrovolníci na doplnění zásob, nakonec jsme se ještě jednou otočili se džbánkem, dogrilovali jsme maso a největší nenažranci si ještě v půl jedné dělali buřta, protože jaké by to byly Čarodějnice bez buřta. Mezitím se pomalu začali vytrácet lidičky, v jednu zůstal venku akorát Vlastik, který pohrdl střechou nad hlavou a rozhodil si spacák na zahradě. V pokoji jsme spali tři - já, Adél a králík.. za nepřístojné chování byl králík v šest ráno vykázán z pokoje, takovej bordel se jen tak nevidí/neslyší. V osm jsme vylezli ven, Vlastik s Martinou už opejkali buřty k snídani. Celkem dlouho jsem zvažoval jestli je to to pravé k snídani, ale pak jsem také neodolal a jednoho si udělal.. s vychlazeným Mušketýrem neměl chybku. Před desátou se vybatolili i Stýffci.

V půl jedenácté jsme vyrazili na zpáteční cestu. Podél vody jsme se dostali přes Nelahozeves kolem kempu až k zámku ve Veltrusich, následovala projížďka zámeckým parkem - tune, obora, kino, pavilon pratelstvi - některé části jsme viděli i několikrát :-) Z obory jsme vyjeli skrz bránu do Veltrus, pak nazpět přes most u vodní elektrárny v Nelahozevsi, Staré a Nové Ouholice, Vepřek, pak po staré železniční trati do Mlčechvost. Tam jsme naložili kola na Drakyho, rozloučili se s Vlastikem a Adél nás vezla k domovu.

Tnx to Marti$ovcům za dobré jídlo a krásné počasí :-)


Kenda 2005-06-28 16:10:37

Z těch fotek vyzařuje po-ho-dič-ka! Jen tak dál! Sestra

Přidání vlastního komentáře k této akci


      Napiš číslo třicettři